Piknik rodzinny „Bądź bezpieczny w mieście” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik rodzinny „Bądź bezpieczny w mieście”

Data publikacji 20.08.2009

Jutro od 10:00 do późnych godzin wieczornych na skwerze „ Im. Dywizji Pancernej” odbędzie się 5-edycja Pikniku Rodzinnego „ Bądź bezpieczny w mieście”. Na gości czeka wiele atrakcji, które zapewnią całodniowa zabawę dzieciom i ich rodzicom. Najmłodsi nauczą się jak bezpiecznie obchodzić się z psem. Policjanci zaprezentują nowe umundurowanie, pokażą jak sporządzić portret pamięciowy i zapewnią wiele atrakcji.

W piątek od 10:00 na Podzamczu policjanci z Komendy Stołecznej Policji wezmą udział w organizowanym przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego 5-ej edycji Pikniku Rodzinnego który jest połączony z finałem tegorocznego „Lata w mieście”. W imprezie uczestniczyć będą przedstawiciele: Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej i PCK.
 

Na gości czeka wiele atrakcji, które zapewnią całodniowa zabawę dzieciom i ich rodzicom. Policjanci będą uczyć i zachęcać warszawiaków do nauki właściwych zachowań i reakcji podczas wypadków, zagrożeń terrorystycznych lub innych sytuacji kryzysowych. Na miejscu w poszczególnych namiotach odbędą się wykłady o udzielaniu pierwszej pomocy medycznej i współdziałaniem ze służbami miejskimi w wypadku zagrożeń.
 

Policjanci pokażą sposób sporządzania portretu pamięciowego, będzie można zrobić sobie odciski palców. Zobaczymy również często spotykany w parkach patrol konny. Natomiast przewodnicy z psami służbowymi zaprezentują ich posłuszeństwo. Przedstawią uczestnikom zasady właściwego zachowania w kontakcie z psem.

To nie koniec atrakcji. Dzieci będą miały okazje przyjrzeć się pracy służb mundurowych dbających na co dzień o nasze bezpieczeństwo. Ponadto pokazane będą nowe mundury policyjne, poduszkowce, motocykle i quady.
 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

sj