Wpadła z tysiącem paczek papierosów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła z tysiącem paczek papierosów

Data publikacji 21.08.2009

Tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych znaleźli policjanci w aucie prowadzonym przez 33-letnią mieszkankę powiatu ostrowieckiego. Kobieta usłyszał już zarzut przewożenia towarów bez znaków skarbowych. Zuzanna P. przyznała się do nielegalnego procederu i dobrowolnie poddała się karze. Zapłaci teraz wysoką grzywnę.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą sukcesywnie uszczuplają szeregi i kanały nielegalnego przewozu i ukrywania towarów bez znaków skarbowych. Dzięki skutecznym działaniom mińskich mundurowych handlarze mają utrudnione zadanie. Bez wątpienia część towarów udaje się powstrzymać przed wprowadzeniem na rynek. Sukcesy na tej płaszczyźnie mówią same za siebie. Nie ma tygodnia, żeby na przesłuchanie nie trafił kurier czy też handlarz.

Ostatnim razem zarzut przewożenia papierosów bez znaków akcyzy usłyszała Zuzanna P. 33-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego, którą zatrzymano z nielegalnym transportem na drodze krajowej nr 50. W bagażniku volkswagena policjanci znaleźli tysiąc paczek papierosów bez znaków akcyzy. Towar zabrano do depozytu, a właścicielkę tego „kramu” na przesłuchanie. Zuzanna P. dobrowolnie poddała się karze. „Tytoniowy proceder” okupi wysoką grzywną. Tymczasem policjanci śledzą poczynania naśladowców Zuzanny P. Kolejne zatrzymania to tylko kwestia czasu.

dn/zk