Odzyskany motocykl, zatrzymany złodziej i paser - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany motocykl, zatrzymany złodziej i paser

Data publikacji 21.08.2009

Policjanci z Jaktorowa odzyskali motocykl utracony w maju w Milanówku. Skradziony pojazd był przechowywany na posesji w Skułach. 17-letni mieszkaniec posesji przyznał się do jego garażowania na prośbę kolegi. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Milanówka ustalili i zatrzymali złodzieja. Bartosz F. dobrowolnie poddał się karze. Paweł T. odpowie za paserstwo.

W maju do policjantów z Milanówka dotarło zgłoszenie o kradzieży motocykla o wartości 7,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze od razu zajęli się tym zgłoszeniem. W tym celu ściśle współpracowali z pokrzywdzonym. Mężczyzna wczorajszej nocy zgłosił, gdzie może być przechowywany pojazd. Policjanci przeszukali teren posesji w Skułach. W garażu znajdował się motocykl z poszukiwanymi numerami. Pomimo wielu uszkodzeń i zmiany koloru lakieru, właściciel rozpoznał swój pojazd.

Po rozmowie z mieszkańcami posesji funkcjonariusze dowiedzieli się, że jednoślad od kilku miesięcy był garażowany przez 17-latka na prośbę jego kolegi z Milanówka. Jeszcze tego samego dnia milanowscy funkcjonariusze dotarli do Bartosza F, którego zatrzymali.

17-latek po usłyszeniu zarzutu przyznał się do kradzieży. Nastolatek dobrowolnie poddał się karze 1 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, dozoru kuratora i pokrycia kosztów postępowania.

Paweł T., który pomagał w przechowywaniu kradzionego pojazdu, odpowie za paserstwo.

at, kz