Posiadali narkotyki, trafili do aresztu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki, trafili do aresztu

Data publikacji 21.08.2009

Zatrzymane 4 osoby w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających oraz zabezpieczone narkotyki - to efekt ostatnich działań policjantów na Bielanach. Dwóm z nich udowodniono posiadanie narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karze.

Przed 23.00 zainteresowanie policjantów z Bielan wzbudziło dwóch mężczyzn, którzy stali przy zaparkowanym na cmentarnym parkingu volkswagenie. Mężczyźni na widok Policji zaczęli zachowywać się nerwowo. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania.

Podczas interwencji zarówno 22-letni Robert P., jak i 24-letni Damian K. nie potrafili wyjaśnić, dlaczego o tej porze przebywają w dość specyficznym miejscu. Przy tylnim kole funkcjonariusze znaleźli rozsypany proszek. W samochodzie znajdowała się torebka z białym proszkiem. Mężczyźni nie przyznawali się do posiadania znalezionej substancji.

Robert P. i Damian K. zostali przewiezieni do komisariatu na Bielanach. Badanie zawartości torebki wykazało, że jest to amfetamina. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Do podobnego zatrzymania doszło przed północą. Zainteresowanie policjantów wzbudziło podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn. Którzy siedzieli w hondzie, zaparkowanej na parkingu przy ulicy Szegedyńskiej. Funkcjonariusze wyczuli zapach palonej marihuany. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli pod siedzeniem susz roślinny. Właściciel hondy 20-letni Marcin S. i pasażer 20-letni Kamil F. nie przyznali się do którego z nich należy ujawniony susz.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do bielańskiej komendy. Podczas badania potwierdzono, że ujawniona w pojeździe substancja to marihuana. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie.

W obydwu przypadkach policjanci ustalili do kogo należały zabezpieczone narkotyki. Podczas czynności procesowych udowodniono, że amfetamina należała do 22-letniego Roberta P., natomiast marihuanę posiadał 20-letni Marcin S. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Przyznali się do zarzutu i poddali dobrowolnie karze.

at, tk