Kolejny zatrzymany za fałszywe zgłoszenie rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany za fałszywe zgłoszenie rozboju

Data publikacji 21.08.2009

Policjanci zatrzymali kolejną osobę, która przyznała się do złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. 54-letni Eugeniusz S. 17 czerwca zgłosił że został napadnięty w centrum. Mężczyzna przyznał się do winy wyjaśniając, że zgubił portfel z dokumentami. Myślał, że gdy zgłosi rozbój to w urzędzie będzie mu łatwiej zrobić nowe dokumenty. 54-latek odpowie za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu do 2 lat wiezienia.

Wczoraj rano zatrzymano 25-letniego Wojciecha K., który złożył zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Kilka godzin później zatrzymano kolejnego mężczyznę, który zgłosił rozbój. Jak później ustalono, to zawiadomienie również było fałszywe.

54-latek wracając z imprezy zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi. Podobnie jak w poprzednim przypadku mężczyzna pomyślał, że jeśli zgłosi zawiadomienie o rozboju będzie mógł szybciej wyrobić nowe dokumenty. 14 sierpnia poszedł do komendy na Wolę, gdzie zgłosił, że dwa dni wcześniej został napadnięty przy skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ulicy Stawki. Napastnicy ukradli mu portfel, pieniądze i dwa piwa.

Policjanci zajęli się tym zgłoszeniem. Wyniki pracy operacyjnej wykluczyły możliwość popełnienia przestępstwa. Stało się oczywiste, że zgłoszenie było fałszywe.

Eugeniusz S. został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do winy. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 2 lat więzienia.

at, to