Wpadła przez zaświadczenie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła przez zaświadczenie

Data publikacji 22.08.2009

40 tys. złotych kredytu w jednym z banków na Pradze Południe chciała wyłudzić zatrzymana przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. 23-letnia Anna K. przedłożyła w banku sfałszowane zaświadczenia o zarobkach. Zatrzymany został również 48-letni Sławomir Ch., który wystawił zaświadczenie. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy kobieta ubiegała się w innych bankach o podobne kredyty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zapobiegli wyłudzeniu kilkudziesięciu tysięcy złotych kredytu z jednej z placówek bankowych na warszawskiej Pradze. W zorganizowaną przez operacyjnych zasadzkę wpadła kobieta, gdy przyszła po odbiór gotówki. Okazała się nią 23-letnia Anna K.
 

Kobieta została zatrzymana. Jak ustalili policjanci, Anna K. chcąc wyłudzić 40 tys. złotych posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach. Dokument został zweryfikowany przez pracowników banku, którzy stwierdzili nieprawidłowości. 23-latka najprawdopodobniej usłyszy zarzut oszustwa kredytowego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Zatrzymany został również 48-letni Sławomir Ch., który wystawił dokument. Twierdzi jednak, że nie złamał prawa i wystawione przez niego zaświadczenie potwierdza prawdę. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy zatrzymana kobieta ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.
 

 

sj