Z siekierą po papierosy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z siekierą po papierosy

Data publikacji 22.08.2009

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich zatrzymali 15-letniego Macieja W., który wspólnie ze swoim kolegą Kamilem P. napadł na jednego mieszkańców Kałuszyna. W środku nocy włamali się do mieszkania, i żądając papierosów zastraszali siekierą. Zdecydowana postawa mieszkańca uniemożliwiła sprawcom popełnienie przestępstwa. W dalszym ciągu, funkcjonariusze namierzają Kamila P, który kolejny raz uciekł z ośrodka wychowawczego.

Kilka dni temu, w domu jednego z mieszkańców Kałuszyna rozległ się głośny trzask wyłamywanego zamka. Kiedy mężczyzna podszedł do drzwi, zobaczył w mieszkaniu dwóch młodych chłopców. „Młodzieńcy” poprosili mężczyznę o papierosa. Ten jednak odmówił, próbując wyprosić nocnych gości ze swojego lokum. Nagle jeden z chłopców podniósł siekierę i próbował zastraszyć lokatora. Doszło do szarpaniny, w czasie której napastnicy uciekli.
 

Sprawą zajęli się policjanci specjalizujący w ściganiu nieletnich sprawców przestępstw. Personalia nocnych rozbójników były znane funkcjonariuszom. Napastnikami okazali się 15-latkowie: Maciej W. i Kamil P. Pierwszego zatrzymano kolejnego dnia, drugi zdążył uciec przed policyjną obławą. Funkcjonariusze zajęli się już namierzeniem jego kryjówki. Zatrzymanie Kamila P. to kwestia czasu. Sprawa rozbójniczej napaści znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym, gdzie Sędzia zadecyduje o ich dalszym losie.
 

sj/dn