Jechał 150 km/h będąc pod wpływem narkotyków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 150 km/h będąc pod wpływem narkotyków

Data publikacji 24.08.2009

Dozwoloną prędkość przekroczył na drodze krajowej Nr 7 o 80 km/h. Ominął zatrzymujących go policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego i próbował jechać dalej. Gdy wpadł w ich ręce, okazało się, że jest pod wpływem środków odurzających. 23-letniemu Danielowi K. grozi do 2 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, niemal w samo południe, w Zakroczymiu. Policjanci ruchu drogowego nowodworskiej komendy dbając o bezpieczeństwo podróżujących krajową „7” sprawdzali, czy kierowcy nie łamią prawa, stwarzając tym samych zagrożenie. W pewnym momencie zauważyli pędzące w kierunku Warszawy renault. Szybko dokonali pomiaru prędkości auta. Okazało się, że kierowca w miejscu , gdzie jest ograniczenie prędkości do 70 km/h, jechał 150 km/h. Na widok zatrzymującego go mundurowego zwolnił, po czym odjechał. Policjanci bezzwłocznie ruszyli za nim. Kierowca skręcił w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego i tam trafił na korek samochodów ciężarowych, a następnie w ręce mundurowych.

Podczas kontroli drogowej Daniel K. dziwnie się zachowywał. Funkcjonariusze przypuszczali, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających. Badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło ich przypuszczenia. Wynik był pozytywny na marihuanę, haszysz. 23-latek w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ij