Odpowie za zabójstwo i usiłowanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo i usiłowanie

Data publikacji 25.08.2009

Policjanci ze Starych Babic zatrzymali 22-letniego Pawła D. Mężczyzna podczas nieporozumienia, jakie wywiązało się między uczestnikami spotkania, śmiertelnie ugodził nożem młodego mężczyznę, a drugiego ranił. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w piątkową noc w Hornówku. Dyżurny komendy w Starych Babicach został powiadomiony przez pogotowie o mężczyźnie pchniętym nożem. Policjanci błyskawicznie podjęli czynności i już po kilku minutach byli na miejscu. Funkcjonariusze zastali przed posesją osoby wzywające pomocy do leżącego mężczyzny. Mundurowi natychmiast przejęli podjętą akcję reanimacyjną. Po chwili na miejsce przybyła karetka.

Niestety okazało się, że zadane rany były śmiertelne. Mężczyzna zmarł. W tym czasie policjanci znaleźli siedzącego drugiego mężczyznę, z ranami kłutymi. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.
Podczas szczegółowych oględzin policjanci zabezpieczyli ślady. Szybko też ustalili, wstępny przebieg zdarzenia. Zatrzymali też Pawła D., trzeciego z uczestników zdarzenia. Mężczyzna był nietrzeźwy.

22-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Wczoraj Paweł D. stanął przed sądem, który zastosował wobec niego najsurowszy z środków zapobiegawczych w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

dt, ego