Kradł prąd - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł prąd

Data publikacji 25.08.2009

Od roku bezprawnie korzystał z prądu, który kradł z jednej z piwnic w bloku przy ulicy Sienkiewicza w Górze Kalwarii. 38-letni Artur Z. został zatrzymany po tym, jak przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej powiadomili policję. Jak się okazało, mężczyzna nielegalnie podpiął się do przewodów elektrycznych w piwnicy i przez strop wyprowadził przewód do swojego mieszkania.

Sprawa ujrzała światło dzienne po zawiadomieniu złożonym przez przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowej. Z zawiadomienia wynikało, że w jednej z piwnic w bloku przy ulicy Sienkiewicza jest kradziony prąd. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Tam okazało się, że był nielegalnie podpięty i przeprowadzony przewód elektryczny przez strop prosto do mieszkania Artura Z.

Po przeprowadzeniu oględzin i potwierdzeniu że jest nielegalny pobór energii, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę w Piasecznie. W chwili zatrzymania 38-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.

Pomimo tego, że kradzież energii elektrycznej jest przestępstwem nadal nie brakuje amatorów "taniego prądu". Dziś policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii przedstawią Arturowi Z. zarzut kradzieży. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, hkk