W poniedziałek uciekł, we wtorek wpadł - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W poniedziałek uciekł, we wtorek wpadł

Data publikacji 26.08.2009

32-letniego Marcina Z. podejrzanego o próbę rozjechania policjanta zatrzymali wczoraj na Pradze Południe kryminalni z Woli i z Pragi. Właściciel cinquecento wpadł po tym, jak w poniedziałkowe popołudnie na parkingu przy ul. Połczyńskiej miało dojść do transakcji narkotykowej. Kierowca auta uciekając z miejsca zdarzenia uszkodził kilka słupków i próbował rozjechać funkcjonariusza. Podczas akcji zatrzymano trzech mężczyzn. Teraz wpadł czwarty uczestnik.

W poniedziałek kryminalni z Woli prowadzili działania wymierzone w handlarzy narkotyków. Z informacji, które mieli, wynikało, że na parkingu przed centrum handlowym przy ul. Połczyńskiej ma dojść do transakcji narkotykowej. Około 14.30 zauważyli podejrzewanych mężczyzn. Gdy próbowali ich zatrzymać, ci zaczęli uciekać. Kierowca cinquecento nie bacząc na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania ruszył błyskawicznie do przodu. Zniszczył kilka słupków. Niewiele brakowało, a rozjechałby kryminalnego, który próbował go zatrzymać. Policjant zmuszony był użyć broni.

W ręce Policji wpadło trzech mężczyzn (19-letni Eryk S., 19-letni Arkadiusz B., 24-letni Tomasz M.). Zabezpieczono 30 g amfetaminy. Tomasz M. z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałych dwóch mężczyzn, w tym właściciel auta uciekło. Natychmiast policjanci rozpoczęli poszukiwania uciekinierów. Gdy ustalili, że 32-letni Marcin Z. może pojawić się w rejonie Al. Stanów Zjednoczonych na Pradze Południe, postanowili to sprawdzić. Obserwowali wytypowane miejsce. Wczoraj około 18.00 dostrzegli poszukiwanego. Idącego ulicą mężczyznę zatrzymano. Był bardzo zaskoczony. Kryminalni z Woli przewieźli go do jednostki Policji i umieścili w policyjnym areszcie. Dziś zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzuty.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wszyscy zatrzymani są znani Policji, przewijali się w różnych policyjnych sprawach: Eryk S. w kradzieżach, Arkadiusz B. w sprawie pobicia, Tomasz M. w sprawach kradzieży, niszczenia mienia oraz narkotyków, a Marcin Z. w narkotykach. Wobec trzech zatrzymanych w poniedziałkowe popołudnie policjanci wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie.
 

 

ak

Ładowanie odtwarzacza...