Skradziony w Gdyni, namierzony w Zakroczymiu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony w Gdyni, namierzony w Zakroczymiu

Data publikacji 27.08.2009

Ukradli renault w Gdyni. Jeszcze tego samego dnia skradzionym autem ruszyli do Warszawy. Najprawdopodobniej zamierzali je szybko sprzedać. Mieli pecha. Policjanci z wydziału kryminalnego komendy stołecznej wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału realizacji zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież na krajowej „7” w rejonie Zakroczymia.

Gdy właściciel renault megane zgłosił w komisariacie w Gdyni, że ukradziono mu auto, natychmiast powiadomiono wszystkie policyjne załogi w terenie. Informacja o poszukiwaniach znalazła się natychmiast w policyjnej bazie danych.

Kilka godzin po zgłoszeniu policjanci z wydziału kryminalnego dowiedzieli się, że sprawcy najprawdopodobniej zmierzają w stronę Warszawy. Po 20.00 wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacji przygotowali zasadzkę. Dwadzieścia minut wypatrzyli kradziony samochód na krajowej „7” w Zakroczymiu. Zatrzymali auto. W środku jechało trzech mężczyzn: 62-letni Marek A., 29-letni Marek A. i 30-letni Wojciech P. Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Prawdopodobnie jeszcze dziś zostaną przekonwojowani do Gdyni.

Jeśli usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli natomiast odpowiadać będą za paserstwo, mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.
 

 

ak