20 tysięcy zostało w banku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

20 tysięcy zostało w banku

Data publikacji 27.08.2009

Wczoraj rano policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy na Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadł 23- letni Marcin D. Młody mężczyzna posługując się sfałszowanymi dokumentami chciał wyłudzić z banku 20 tysięcy złotych. Jak się okazało, w przeszłości był wielokrotnie notowany za rozboje i pobicia. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do policjantów zajmujących się przestępczością bankową dotarła informacja o tym, że mężczyzna posługujący się najprawdopodobniej sfałszowanymi dokumentami potwierdzającymi jego rzetelność usiłuje wyłudzić w banku kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych. Na miejsce pojechali policjanci ze sródmiejskiej komendy. Tam około 9.00 zatrzymali 23-letniego Marcina D., który właśnie przyszedł sfinalizować transakcję.

Wstępnie ustalono, że może on mieć na swoim koncie więcej wyłudzonych w ten sposób kredytów. Młody mężczyzna w przeszłości wielokrotnie był notowany jako sprawca rozbojów i pobić. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj trafi do sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie. Za czyn, którego dopuścił się grozi do 8 lat więzienia.

ea/to