Liczyli na „łatwe” pieniądze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Liczyli na „łatwe” pieniądze

Data publikacji 27.08.2009

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wspólnie z kolegami z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 26-letniego Pawła K. i 22-letniego Pawła S. w momencie, gdy posługując się sfałszowanymi dokumentami próbowali uzyskać kredyt w wysokości 24 tys. złotych. Teraz zatrzymanym może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w jednej z placówek bankowych na warszawskiej Woli, gdzie dwóch mężczyzn zgłosiło się, aby podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze w kwocie 24 tys. złotych. Okazało się, że dokumenty przez nich przedstawiane były sfałszowane. Sprawcy przyznali się do usiłowania oszustwa.

W rozmowie z zatrzymanymi powiedzieli, że zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach otrzymali od mężczyzny , obcokrajowca, prawdopodobnie obywatela Armenii na stadionie X-lecia. Jak ustalili policjanci zatrzymani na podstawie tych samych dokumentów uzyskali już kredyt w wysokości 30 tys. złotych w innym banku w Warszawie.

Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Zatrzymanym zostanie przedstawiony zarzut posłużenia się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. Może grozić za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa , nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

dt