Oszuści usłyszą zarzuty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści usłyszą zarzuty

Data publikacji 27.08.2009

Zarzut usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez przedłożenie podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków usłyszą dzisiaj dwie osoby. 25-letnia Joanna M. chciała uzyskać pożyczkę w wysokości 27 tysięcy złotych. Natomiast 28-letni Piotr G. starał się o kredyt w kwocie 40 tysięcy złotych. Teraz oboje staną przed sądem.

Wczoraj wolscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą w dwóch różnych placówkach bankowych na Woli zatrzymali osoby podejrzewane o popełnienie przestępstwa. Zarówno 25-letnia Joanna M. jak również 28-letni Piotr G., by uzyskać pożyczkę posłużyli się sfałszowanymi zaświadczeniami. Przedłożone przez nich dokumenty zawierały nieprawdziwe dane o zatrudnieniu i wysokości zarobków. Nieprawidłowości wychwycili pracownicy banku, którzy natychmiast o swoich spostrzeżeniach powiadomili policjantów.

25-letnia Joanna M. i 28-letni Piotr G. zostali zatrzymani podczas podpisywania umów. Dzisiaj oboje usłyszą zarzuty usiłowania oszustwa poprzez posłużenie się podrobionymi dokumentami. Grozi im do 8 lat więzienia.

ea/eg