Zatrzymani za udział w bójce - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za udział w bójce

Data publikacji 27.08.2009

Pięciu mężczyzn podejrzewanych o udział w bójce zatrzymali policjanci z Ochoty. Wszystko rozegrało się dziś w nocy przed jedną z dyskotek w dzielnicy. Między mężczyznami w wieku od 29 do 35 lat doszło do sprzeczki o towarzyszące dwójce z nich kobiety. W wyniku odniesionych obrażeń trzech mężczyzn zostało przewiezionych do szpitala. Policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia.

Była 2.30 w nocy, kiedy policjanci z patrolu zostali skierowani na ulicę Grójecką, gdzie doszło do bójki. Natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali pięciu bijących się mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Zatrzymali 32-letniego Leszka K., 29-letniego Mariusza G., 34-letniego Pawła Z., 32-letniego Marcina P. oraz 35-letniego Michała Z. Tylko jeden z nich był trzeźwy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z Ochoty wynika, że dwóch mężczyzn tego wieczoru bawiło się w jednej z dyskotek na Ochocie. W pewnej chwili wyszli z lokalu w towarzystwie dwóch kobiet. Razem udali się do zaparkowanego przed klubem audi. Po wejściu do pojazdu zauważyli idących w ich kierunku trzech mężczyzn. Jeden z nich podbiegł do samochodu i zaczął szarpać za klamki, krzycząc, aby kobiety będące w samochodzie wysiadły i poszły z nimi. Gdy to nie poskutkowało, drugi z mężczyzn zaczął kopać w pojazd oraz w zaparkowanego obok mercedesa. W efekcie uszkodził oba samochody.

Zdenerwowani mężczyźni siedzący w audi wysiedli z pojazdu. Wtedy doszło pomiędzy mężczyznami do bójki. Jeden z uczestników zajścia, podniósł leżący na torach tramwajowych drewniany kij i zadał kilka ciosów w głowę trzem atakującym go mężczyznom. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Dzisiaj ich sprawą zajmą się policjanci z dochodzeniówki. Za udział w bójce grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za uszkodzenia mienia nawet do lat 5.

ea/ew