Pieniądze zostały w banku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniądze zostały w banku

Data publikacji 27.08.2009

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej piaseczyńskiej komendy zatrzymali kolejne osoby, które postanowiły wzbogacić się wyłudzając z banku kredyt. 29-letni Paweł S. posłużył się sfałszowanymi dokumentami, które poświadczały jego zatrudnienie, pomagał mu w tym 22-letni Konrad S. Dzięki funkcjonariuszom nie doszło do wypłaty gotówki, a zatrzymani odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się na co dzień zmniejszaniem i eliminowaniem przestępstw gospodarczych z komendy przy ulicy Kościelnej udaremnili wypłatę kredytu w wysokości 20 tysięcy złotych w jednym z banków w Piasecznie.

Policjanci otrzymali informację o podejrzeniu posłużenia się fałszywymi dokumentami. Natychmiast przystąpili do działania. Dokonali kilku operacyjnych ustaleń, dzięki którym możliwe było dokonanie zatrzymania podejrzewanych o wyłudzenie pieniędzy na gorącym uczynku. 29-letni Paweł S. wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy podchodził do okienka kredytowego w banku. Policjanci nie dopuścili do wypłaty gotówki. Po chwili został zatrzymany także jego wspólnik, 22-letni Konrad S., który czekał na niego pod bankiem.

20 tysięcy złotych pozostało w bankowym sejfie, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani odpowiedzą teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze sprawdzają czy mężczyźni ubiegali się w innych bankach o podobne kredyty. Czyn, którego się dopuścili zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/hkk