Zatrzymani sprawcy, odzyskany łup - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy, odzyskany łup

Data publikacji 28.08.2009

Kryminalni rozwiązali sprawę przywłaszczenia elektronarzędzi oraz lakierniczych artykułów chemicznych wartych 30 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali narzędzia i zatrzymali sprawców. 40-letni Dariusz J. i 46-letni Robert K. usłyszeli zarzuty, teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Robert K. został objęty policyjnym dozorem.

Pod koniec lipca do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o przywłaszczeniu elektronarzędzi i kradzieży lakierów do podłóg. Ogólna wartość strat wyniosła około 30 tysięcy złotych. Z treści przesłuchania pokrzywdzonej wynikało, że pracownicy, którzy mieli przeprowadzić w jej mieszkaniu remont, w pewnym momencie zniknęli, przestali odbierać telefony, a dodatkowo zabrali cykliniarkę, szlifierki i inne narzędzia oraz lakiery do podłóg.

Kryminalni od razu zaczęli pracować nad sprawą. Szybko dokonali niezbędnych sprawdzeń. Kiedy ustalili, kim są sprawcy przywłaszczenia mienia przystąpili do zatrzymań i przeszukań. W wyniku sprawnych działań policjantów z wydziału kryminalnego udało się odzyskać elektronarzędzia. Mundurowi zabezpieczyli je, a pokrzywdzona potwierdziła, że są one jej własnością.

40-letni Dariusz J. i 46-letni Robert K. trafili do policyjnego aresztu. Dochodzeniowcy przeprowadzili szereg czynności procesowych, przesłuchali świadków, dokonali oględzin sprzętu i w efekcie przedstawili obu zatrzymanym po dwa zarzuty, dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży lakierów i przywłaszczenia elektronarzędzi. Dariusz J. i Robert K. staną przed sądem i odpowiedzą za popełnione przestępstwa. 46-latek został objęty policyjnym dozorem.

ea/jw