Noże "argumentem" w kłótniach rodzinnych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Noże "argumentem" w kłótniach rodzinnych

Data publikacji 30.08.2009

Dwie interwencje domowe z udziałem pijanych mężczyzn, którzy jako "argumentu" w rozmowach ze swoimi partnerkami używali noży, miały miejsce ostatniej nocy. W jednej 38 letni Marek K. grożąc nożem zmusił kobietę do spisania umowy sprzedaży samochodu. W kolejnej pijany i agresywny Marek L. (38l.) groził nożem, że zabije swoją małżonkę. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel.

Tuż przed pierwszą w nocy policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zostali wezwani do jednego z mieszkań przy Okopowej.  Wewnątrz zastali zapłakana i roztrzęsioną kobietę, która prosiła aby odizolować ją od agresywnego męża, 38-letniego Marka K.  Mężczyzna przystawił jej do szyi nóż i zmusił do spisania umowy sprzedaży samochodu. W asyście policjantów Marek K. został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Kilkadziesiąt minut później inni policjanci zostali wezwani na interwencję do kolejnego wolskiego mieszkania. Tam pijany 38 letni Marek L. w obecności dwójki dzieci groził żonie, że ją zabije. W  pewnym momencie w czasie awantury chwycił za nóż. Wezwani na miejsce funkcjonariusze musieli użyć siły fizycznej aby obezwładnić agresywnego mężczyznę. On również trafił do izby wytrzeźwień.

Obaj mężczyźni poniosą konsekwencje prawne swego zachowania. Gdy wytrzeźwieją zostana przesłuchani. O ich dalszych losach zadecyduje sąd.
kn/rm