Skradziono w Wilanowie, odzyskano koło Góry Kalwarii - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziono w Wilanowie, odzyskano koło Góry Kalwarii

Data publikacji 31.08.2009

Koparko-ładowarkę skradzioną po południu w Wilanowie odnaleźli stołeczni wywiadowcy wieczorem na posesji koło Góry Kalwarii. Zatrzymano czterech mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Jeśli usłyszą zarzuty kradzieży lub paserstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Gdy do policjantów wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP dotarła informacja, że na jednej z posesji koło Góry Kalwarii może znajdować się skradziona kilka godzin wcześniej koparko-ładowarka, postanowili to sprawdzić. Kilkadziesiąt minut później za pomieszczeniem gospodarczym pewnej posesji odkryli poszukiwany sprzęt.

Właściciel zapewniał funkcjonariuszy, że poprzedniego dnia w południe przyszła do niego para 30-latków z prośbą o przechowanie sprzętu przez 3 dni. Koparkę pozostawiono, bo rzekomo była niesprawna. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia osoby będące w tym czasie na posesji: 72-letniego Jana K, 35-letniego Marka K. oraz 39-letniego Krzysztofa L. i 37-letniego Piotra L., którzy podjechali właśnie samochodem pod bramę. Mężczyzn przewieziono do komendy powiatowej Policji w Piasecznie. Teraz zostaną przesłuchani. Jeśli usłyszą zarzuty kradzieży, czy paserstwa, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak