Uciekał, bo bał się odpowiedzialności - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał, bo bał się odpowiedzialności

Data publikacji 17.02.2016

Policjanci z warszawskich Włoch po krótkim pościgu zatrzymali 25-letniego kierowcę renault. W trakcie legitymowania okazało się, że nie ma on prawa jazdy oraz żadnych dokumentów pojazdu. Jakub P. odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po północy policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej renault, które jechało ulicą Szyszkową. Niestety, kiedy poprosili kierowcę o dokumenty, ten gwałtownie ruszył w stronę policjantów uderzając jednego z nich lusterkiem w lewe ramie, a następnie zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Po krótkim pościgu zatrzymali Jakuba P.

Podczas legitymowania okazało się, że 25-latek nie miał prawa jazdy ani żadnych dokumentów pojazdu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Jakub P. odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

ew/ij