Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W zamian za odstąpienie od czynności zaoferował policjantom 10 tysięcy złotych

Data publikacji 10.05.2016

10 tysięcy złotych zaproponował policjantom z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna 45-letni sprawca kolizji drogowej. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu wjechał kierowaną przez siebie hondą wprost pod naczepę ciężarowego volvo. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty karne za próbę przekupstwa.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna zostali wezwani do kolizji drogowej, jaka miała miejsce w Tarczynie. Na miejscu okazało się, że kierujący hondą z nieznanych przyczyn wjechał wprost w naczepę ciężarowego volvo.

Za kierownicą rozbitej hondy siedział 45-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego. Mężczyzna uniknął jakichkolwiek obrażeń, jednak policjanci natychmiast poddali go badaniu na zwartość alkoholu w organizmie. Wówczas okazało się, że ma on ponad 2 promile alkoholu.

45-latek został zatrzymany, jednak zanim trafił do policyjnej celi zaproponował on mundurowym, by wzięli od niego 10 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

W komisariacie w Tarczynie zostaną mu teraz przedstawione zarzuty za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/js