Czterej włamywacze zatrzymani, policjanci odzyskali łup - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czterej włamywacze zatrzymani, policjanci odzyskali łup

16.05.2016    Bemowo, Wola

Skuteczność policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem czterech osób podejrzanych o kradzież z włamaniem do mieszkania. Z ustaleń wynika, że sprawcy weszli do mieszkania chwilę po tym, kiedy opuścili je właściciele. Następnie szabrując pomieszczenia ukradli telefony komórkowe, aparat fotograficzny i inne przedmioty o łącznej wartości około 3.000 złotych. Przekazany do lombardów łup został odzyskany przez funkcjonariuszy. Zatrzymane osoby już usłyszały zarzuty.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia br. Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że doszło do włamania do mieszkania i kradzieży telefonów komórkowych, aparatu fotograficznego i innych przedmiotów o łącznej wartości około 3.000 złotych. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy zajęli się ustaleniem i zatrzymaniem sprawców.

Dzięki dobremu rozpoznaniu niedługo po zdarzeniu policjanci ustalili pierwszą z podejrzanych o to przestępstwo osób. Okazała się nią 23-letnia Iwona S., która została zatrzymana w swoim mieszkaniu. Policjanci ustalili, że wspólnie z zatrzymaną kobietą udział w przestępstwie miało małżeństwo: 32-letni Łukasz P. i 31-letnia Andżelika P., którzy również zostali zatrzymani. Czwarta osoba ustalona i zatrzymana przez funkcjonariuszy to 35-letni Marcin M. Czwórka podejrzanych trafiła do policyjnej celi. Operacyjni ustalili również, że niedługo po włamaniu sprawcy sprzedali łup do lombardu.

Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymane osoby usłyszały zarzut kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Policjanci odzyskali łup, który wrócił do właściciela. Za to przestępstwo może grozić kara do 10 lat więzienia.

ms/aw

  • Zatrzymana przez policjantów kobieta.
  • Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn.
  • Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn.