Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni i wywiadowcy odzyskali fanty i zabezpieczyli narkotyki

Data publikacji 23.05.2016

Wspólne działania kryminalnych i wywiadowców z mińskiej komendy realizowane w sprawie dotyczącej włamania zakończyły się zatrzymaniem podejrzanych i odzyskaniem części skradzionego mienia, w tym szabli, miecza i noży, skradzionych na początku maja tego roku. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, który ukrywał cześć fantów, zabezpieczono jeszcze 6 gramów amfetaminy. Zarzuty paserstwa i posiadania narkotyków usłyszał w tej sprawie 28-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, natomiast drugi z podejrzanych usłyszał zarzut popełnienia włamania działając w warunkach recydywy.

Kryminalni pracowali przy sprawie włamania, które miało miejsce w jednym z domów przy ulicy Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim. Łupem włamywaczy padły repliki pistoletów kurkowych oraz biała broń w postali szabli, miecza i noży.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili 28-letniego mężczyznę, który mógł ukrywać skradzione przedmioty. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli  m.in. miecz i nóż pochodzące z włamania na ulicy Sosnkowskiego. W tym samym lokalu policjanci znaleźli i zabezpieczyli 6 gramów białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina.

W efekcie policyjnych realizacji zatrzymano też drugiego mężczyznę, który miał mieć związek z włamaniem. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego.

W dalszej kolejności sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki, którzy na podstawie materiału dowodowego opracowali zarzuty karne. 28-letni podejrzany usłyszał zarzut paserstwa umyślnego, polegającego na świadomym ukrywaniu przedmiotów pochodzących z przestępstwa i zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, natomiast drugiemu podejrzanemu przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem.

28-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 44-latkowi kara do 15 lat pozbawienia wolności, z uwagi na fakt, że będzie odpowiadał za włamanie jako recydywista.

dn/aw

Ładowanie odtwarzacza...