Zabezpieczono 944 paczki papierosów bez znaków akcyzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 944 paczki papierosów bez znaków akcyzy

Data publikacji 02.06.2016

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy, idąc tropem informacji dotyczącej ukrywania „kontrabandy” przez jednego z mieszkańców siennickiej gminy, przeszukali jego posesję i odnaleźli pakunki, które zawierały 944 paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego usłyszał 39-letni mieszkaniec gminy Siennica. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Policjanci już planują kolejne realizacje związane z nielegalnym obrotem „tytoniową kontrabandą”.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej , wpadli na trop nielegalnej „kontrabandy”, która miała znajdować się na posesji jednego z mieszkańców siennickiej gminy. Ustalony przez policjantów podejrzany miał ukrywać papierosy bez znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci postanowili sprawdzić zdobyte informacje i przeszukali posesję podejrzanego 39-latka. W jednym z pomieszczeń policjanci odnaleźli podejrzane pakunki, a w nich paczki z papierosami. Wszystkie paczki nie miały wymaganych przez polskie prawo znaków skarbowych akcyzy. Łącznie zabezpieczyli 944 paczki papierosów.

Zarzut nielegalnego posiadania bezakcyzowych towarów usłyszał opisywany 39-latek. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dobrowolnie poddał się karze.

ea/dn

  • Policjant pakuje zabezpieczone papierosy bez akcyzy
  • Policjant z zabezpieczonym towarem
  • Policjant z podejrzanym o popełnienie przestępstwa skarbowego
Ładowanie odtwarzacza...