Dozór dla podejrzanego o rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla podejrzanego o rozbój

Data publikacji 03.06.2016

Dzięki wspólnym działaniom policjantów z północno i południowopraskiej komendy zatrzymano sprawcę rozboju na 37-letnim mężczyźnie, do którego doszło pod koniec maja przy ul. Kijowskiej. Damian S. wpadł w ręce policjantów kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. 23-latek będzie musiał stawiać się w jednostce Policji trzy razy w tygodniu. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Do pokrzywdzonego idącego ulicą Kijowską podszedł nieznany mężczyzna i zażądał od niego pieniędzy na alkohol. Gdy ten oświadczył, że nie posiada pieniędzy, napastnik zmusił go do pokazania, co ma w kieszeniach, a następnie używając siły, odebrał mu telefon. Następnie rozbójnik uciekł.

Policjanci z Pragi Północ zaalarmowani przez pokrzywdzonego natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. Bardzo szybko funkcjonariusze ustalili jego dane personalne i o pomoc w czynnościach zwrócili się do południowopraskich policjantów. Dzięki wspólnym działaniom, kilkadziesiąt minut po zdarzeniu Damian S. został zatrzymany, a skradziony telefon o wartości 30 złotych odzyskany. Badanie alkomatem wykazało u 23-latka prawie 2,5 promila alkoholu.

Po przeanalizowaniu materiałów sprawy, prokurator zadecydował o przedstawieniu zatrzymanemu zarzutu dokonania rozboju i zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce Policji trzy razy w tygodniu.

Damianowi S. za przestępstwo, którego się dopuścił grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/po