Przechowywał papierosy bez akcyzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przechowywał papierosy bez akcyzy

Data publikacji 07.06.2016

1748 sztuk paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy. Papierosy miał przy sobie 63-letni Tadeusz F. Mężczyzna został już przesłuchany, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą legionowskiej komendy uzyskali informację dotyczącą przechowywania oraz sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu przez jednego z mieszkańców Legionowa. 

Policjanci w sobotę po 8 rano udali pod wskazany adres. Tam, w pobliżu jednego z bloków, czekali na osobę pozostająca w ich zainteresowaniu. Kiedy Tadeusz F. wszedł z bloku, miał przy sobie torby zapakowane po brzegi papierosami. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili 1748 sztuk paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Jak ustalili funkcjonariusze skarb państwa został uszczuplony na przeszło 38 tysięcy złotych.  63-letni Tadeusz F. został zatrzymany i  przewieziony do komendy. Tam został mu przedstawiony zarzut, do którego się przyznał. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia. Policjanci nie wykluczają w tej sparwie kolejnych zarzutów dla innych osób.   

ek