Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna wykryta zgłoszeniówka - tym razem z "dramatycznym" scenariuszem

Data publikacji 30.06.2016

Przed kilkoma dniami pod Piasecznem doszło do kradzieży rozbójniczej. Kilku zamaskowanych sprawców, przy użyciu najprawdopodobniej broni, skradło 38-letniemu mieszkańcowi Zielonej Góry mercedesa. Policjanci z wydziału kryminalnego rozwiązali i ustalili już szczegóły tego przestępstwa. Żadnej kradzieży nie było, a właściciel pojazdu chciał jedynie wyłudzić odszkodowanie. Teraz sam odpowie za złożenie fałszywego zawiadomienia, jak i za próbę wyłudzenia odszkodowania.

Przed kilkoma dniami do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zadzwonił 38-letni mieszkaniec Zielonej Góry, który poinformował go o dramatycznych chwilach, jakie chwilę wcześniej miały miejsce na drodze pod Piasecznem. Z zebranych przez policjanta informacji wynikało, że kierowca został zatrzymany przez grupę kilku mężczyzn i siłą wyciągnięty z mercedesa. Cały czas grożono mu również przedmiotem przypominającym broń. Sprawcy odjechali należącym do zgłaszajacego samochodem, a jego samego pozostawili na drodze.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna. W wyniku pracy operacyjnej mundurowi ustalili, że żadnej napaści nie było, a cała historia została przez 38-latka zmyślona. Mężczyzna wczoraj przyznał się, że samochód sprzedał za wschodnią granicą, a dodatkowo postanowił zarobić wyłudzając od ubezpieczyciela odszkodowanie za rzekomą kradzież.

Mieszkaniec Zielonej Góry odpowie teraz nie tylko za tzw. „zgłoszeniówkę”, ale również za próbę wyłudzenia odszkodowania.

js/aw