Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leżeli na torach, potem pobili, teraz odpowiedzą za to przed Sądem

Data publikacji 07.07.2016

Zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu będący czynem chuligańskim usłyszało w wolskiej komendzie dwóch mężczyzn. Sebastian S. i Piotr B. zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy. Z ustaleń wynika, że sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, kiedy ten zwrócił im uwagę, aby opuścili tory tramwajowe ponieważ swoim zachowaniem uniemożliwili dalszą jazdę tramwajowi. Napastnicy zadawali mu ciosy i kopali po całym ciele. Pokrzywdzony trafił do szpitala, napastnicy do policyjnej celi.

Po 21.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy interweniowali w związku ze zgłoszeniem związanym z awanturą w tramwaju. Z ustaleń wynika, że dwaj mężczyźni leżąc na torach uniemożliwili swoim zachowaniem dalszą jazdę tramwajowi. Po zwróceniu uwagi pasażera, aby opuścili tory, ci weszli do tramwaju i rzucili się na niego bijąc i kopiąc go po całym ciele. Na miejscu mundurowi zatrzymali 20-letniego Sebastiana S. i 22-letniego Piotra B., którzy trafili do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli pod wpływem alkoholu i mieli ponad promil alkoholu w organizmie.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut pobicia będący czynem chuligańskim. Zgodnie z Kodeksem Karnym przestępstwo pobicia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

ea/ms