Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania dzieci w wolskiej komendzie w ramach programu "Bezpieczne Wakacje"

Data publikacji 25.07.2016

Ponad 20 spotkań z dziećmi w komendzie na Żytniej od początku wakacji przeprowadzili wolscy policjanci w ramach programu „Bezpieczne Wakacje”. Podczas takich niecodziennych spotkań kom. Joanna Malina i asp. szt. Jacek Błaszczyk z zespołu ds. prewencji kryminalnej opowiadają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze i w domu. Dzieci mają możliwość poznania tajników codziennej służby policjantów.

Wolską komendę jak co roku podczas „Bezpiecznych Wakacji” odwiedzają dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Takich spotkań od początku wakacji wolscy profilaktycy przeprowadzili już ponad 20. Komisarz Joanna Malina i asp. szt. Jacek Błaszczyk prowadzą pogadanki na temat bezpiecznych zachowań. Przypominają o zasadach poruszania się po drodze, rozmawiają o tym, kim jest osoba obca, wskazują, jak dzieci powinny się zachowywać, kiedy zostają same w domu i czym nie wolno się bawić.

Podczas spotkań odbywają się również zajęcia praktyczne. Dzieci pod kierunkiem i opieką pracowników monitoringu miejskiego uczą się obsługi kamer ulicznych. Dzieci zwiedzają również dyżurkę. Największą atrakcją jest odbicie linii papilarnych i obejrzenie z bliska policyjnego wyposażenia. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem.

ms