Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój

Data publikacji 29.07.2016

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali w pościgu 27-letniego mieszkańca kołbielskiej gminy, podejrzanego o popełnienie rozboju w rejonie stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim. Pokrzywdzonym w wyniku tego przestępstwa został 31-latek z gminy Mrozy, który w wyniku przestępstwa stracił portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartą bankomatową. Materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił popełnienie czynu zabronionego przez zatrzymanego 27-latka. Na mocy postanowienia sądu, wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt.

Oficer dyżurny mińskiej komendy przyjął zgłoszenie o rozboju, który miał mieć miejsce w rejonie mińskiej stacji kolejowej. Ze zgłoszenia wynikało, że 31-letni pokrzywdzony został zaatakowany przez innego mężczyznę, który zabrał i ukradł mu portfel, w którym znajdowały się między innymi pieniądze, dokumenty i karta bankomatowa.

Oficer dyżurny natychmiast przekazał drogą radiową komunikat o zdarzeniu i zlecił policjantom poszukiwania napastnika.

W pościg za podejrzanym pojechali policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego. To właśnie oni zatrzymali podejrzanego, którego następnie przewieźli do komendy. Był nim 27-letni mieszkaniec kołbielskiej gminy. Podejrzanego osadzono w policyjnym areszcie.

Sprawa zajęli się policjanci z dochodzeniówki, którzy wspólnie z prokuratorem zebrali materiał dowodowy - wstępnie wskazujący na popełnienie czynu zabronionego przez podejrzanego. Ostatecznie 27-latkowi przedstawiono zarzut popełnienia rozboju.

Zgodnie z kodeksem karnym, za takie przestępstwo grozi podejrzanemu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

dn/kb

Ładowanie odtwarzacza...