Zaatakowała 80-latkę i ukradła jej 8 złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowała 80-latkę i ukradła jej 8 złotych

Data publikacji 01.08.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku zatrzymali 30-letnią mieszkankę dzielnicy. Kobieta dwa dni wcześniej dokonała rozboju na 80-letniej rowerzystce. 30-latka stanęła na drodze pokrzywdzonej, zaczęła ją szarpać, czym spowodowała jej upadek na ziemię. Następnie ukradła 80-latce pieniądze w kwocie 8 złotych. Podejrzana w prokuraturze usłyszała zarzut za rozbój i trafiła pod policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu Policji na Targówku zgłosiła się 80-letnia mieszkanka dzielnicy, która poinformowała, że została napadnięta. Pokrzywdzona opisała przebieg zdarzenia i podała szczegółowy rysopis sprawczyni napaści. Z jej opisu wynikało, że do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej. Pokrzywdzona poruszająca się rowerem została zaatakowana przez młodą kobietę, która stanęła jej na drodze. Sprawczyni zaczęła szarpać 80-latkę powodując jej upadek na ziemię. Następnie zażądała od pokrzywdzonej 50 złotych. 80-latka oddała posiadane pieniądze w kwocie 8 złotych.

Do działań włączyli się kryminalni z komisariatu na Targówku. Już w dniu zgłoszenia wytypowali osobę, która mogła stać za tym rozbojem i udali się do jej miejsca zamieszkania. Rysopis kobiety odpowiadał zgłoszeniu pokrzywdzonej. 30-latka trafiła do północnopraskiej komendy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu rozboju. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 30-latki dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

po