„Bezpieczna droga z Wuzetkiem” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga z Wuzetkiem”

Data publikacji 24.08.2016

To nazwa projektu Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w którym uczestniczą również policjanci z komendy w Starych Babicach. Projekt realizowany jest w ramach kampanii pn. „Rok 2016 – Rokiem Bezpieczeństwa na drogach w Powiecie Warszawskim Zachodnim”. Realizacja projektu zakłada m.in. nagranie filmu profilaktycznego, którego odbiorcą będą najmłodsi uczniowie. Wczoraj odbyły się zdjęcia z udziałem policjantów komendy w Starych Babicach. Film będzie wykorzystywany m.in. przez funkcjonariuszy podczas spotkań z dziećmi.

Policjanci z komendy w Starych Babicach w ramach ogłoszonej przez Powiat Warszawski Zachodni kampanii mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach pn. „Rok 2016 – Rokiem Bezpieczeństwa na drogach w Powiecie Warszawskim Zachodnim” wspólnie ze Starostwem Powiatu Warszawskiego Zachodniego realizują projekt mający wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w obszarze ruchu drogowego. Projekt obejmuje między innymi monitorowanie prawidłowego oznakowania dróg, montaż oświetlenia i świateł ostrzegawczych przy przejściach dla pieszych usytuowanych w najbardziej newralgicznych miejscach na terenie powiatu, czyli w okolicy placówek oświatowych położonych przy głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie natężenie ruchu jest duże.

Działania te są ukierunkowane także na profilaktykę i zakładają między innymi zakup odblasków dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W ramach kampanii zostanie nagrany film profilaktyczno-edukacyjny pn. „Bezpieczna droga z Wuzetkiem”, którego odbiorcami będą uczniowie szkół podstawowych. W filmie zostaną poruszone m.in. zagadnienia dotyczące zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, noszenia odblasków przez pieszych i rowerzystów. Wuzetek to imię smoka – powiatowej maskotki.

Zdjęcia z udziałem policjantów z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyły się wczoraj. Wuzetek, który ma kartę rowerową i jeździ na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego, postanawia oznakować swój rower. W tym celu przyszedł do komendy. Tam spotkał się z dzielnicowym. Sierż. Agata Stasiaczek oznakowała Wuzetkowi rower. Następnie smok był świadkiem wypadku drogowego, o czym poinformował dyżurnego komendy i poprosił policjantów o przyjazd. Zgłoszenie odebrał mł. asp. Marcin Górski, który natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów z wydziału ruchu drogowego. To tylko niektóre sceny z filmu, który będzie wykorzystywany między innymi przez funkcjonariuszy podczas spotkań z dziećmi w trakcie roku szkolnego oraz w ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, do których policjanci już powoli się przygotowują.

ego/aw