Zatrzymany za rozbój i kradzież rozbójniczą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój i kradzież rozbójniczą

Data publikacji 26.08.2016

Śródmiejscy policjanci odzyskali część zrabowanego mienia i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój i kradzież rozbójniczą. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych 30-letni Krzysztof K. podczas sprzeczki rzucił się na nich i przemocą zabrał im telefon oraz zegarek. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od kłótni miedzy dwoma grupami osób wieczorem na Placu Konstytucji. W pewnym momencie Krzysztof K. zabrał jednej z kobiet telefon, aby sprawdzić czy nie nagrywa całego zdarzenia. Kiedy to zrobił i okazało się, że zdarzenie nie jest rejestrowane nie chciał już go oddać. Pokrzywdzona na różne sposoby próbowała odzyskać swoją własność, bezskutecznie. Chwilę później 30-latek zaatakował jej kolegę. Krzysztof K. zaczął dusić pokrzywdzonego, po czym zerwał mu z ręki zegarek i uciekł.

Zatrzymaniem napastnika i odzyskaniem zrabowanych przedmiotów zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To oni dzięki żmudnej pracy operacyjnej już kilka dni po zaistniałym przestępstwie ustalili i zatrzymali mężczyznę  podejrzewanego o jego popełnienie.

Policjanci odzyskali także warty ponad 700 złotych zegarek, który sprawca zdążył wstawić do lombardu. Notowanemu już za podobne przestępstwa 30-letniemu Krzysztofowi K. grozić może odpowiedzialność za rozbój i kradzież rozbójniczą. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

rsz/ij

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Odzyskany zegarek