Policjanci edukują pierwszoklasistów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci edukują pierwszoklasistów

Data publikacji 13.09.2016

Policjanci z Ochoty od początku roku szkolnego organizują spotkania z pierwszoklasistami. Tym razem spotkali się z uczniami szkoły podstawowej przy ulicy Białobrzeskiej. Celem tych spotkań było utrwalenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, szkole oraz na ulicy.

Podczas spotkań funkcjonariusze za pomocą zabawnej prezentacji multimedialnej ,,Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” przypomnieli zasady ruchu drogowego, które obowiązują pieszych, rowerzystów, a także pasażerów pojazdów. SpongeBob - popularny bohater kreskówek - zadawał uczestnikom dowcipne pytania, które zachęcały do wspólnej zabawy. Film ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wywołał u najmłodszych dużą radość.

Mundurowi przypomnieli najmłodszym także numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się również, jak należy postępować, kiedy zaczepi je obca osoba oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Spotkania były też doskonałą okazją, aby przymierzyć umundurowanie policyjne oraz obejrzeć policyjne  wyposażenie do służby.

Policjanci mają nadzieję, że zdobytą wiedzę oraz umiejętności dotyczące bezpieczeństwa pierwszoklasiści będą wykorzystywać w kolejnych latach nauki w szkole.

ss/aw