Poszukiwani listami gończymi trafili ,,za kratki" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani listami gończymi trafili ,,za kratki"

Data publikacji 02.11.2016

Dobre rozpoznanie i zaangażowanie w realizację obowiązków, przynosi pozytywne efekty. Policjanci z zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób komendy na Pradze Północ zatrzymali dwie kolejne osoby poszukiwane listami gończymi. Andrzej B. oraz Paweł S. trafili do zakładów penitencjarnych na warszawskiej Białołęce, gdzie odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby poszukiwane często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, a wszystko po to, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem. Zatrzymanie takiej osoby nie zawsze jest łatwe.

Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób udali się na ul. Targową, gdzie według ich informacji mógł przebywać poszukiwany przez nich mężczyzna. Podczas obserwacji rejonu, operacyjni spostrzegli 27-latka. Po jego wylegitymowaniu policjanci mieli już pewność, że jest to Andrzej B., za którym wydany był list gończy w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

W kolejnych dniach operacyjni ponownie podjęli działania poszukiwawcze. Tym razem zapukali do drzwi mieszkania, w którym miał przebywać Paweł S. poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 45 dni pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Drzwi lokalu otworzył sam poszukiwany 32-latek. Mężczyzna został doprowadzony do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

Obaj mężczyźni trafili już do zakładów karnych.

po/aw