Odzyskany łup, zatrzymani podejrzewani - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany łup, zatrzymani podejrzewani

Data publikacji 02.11.2016

Zaczęło się od zgłoszenia w Wesołej o kradzieży portfela z dokumentami i posłużeniu się skradzioną kartą płatniczą. Niedługo później w ręce funkcjonariuszy z Rembertowa wpadł pierwszy z trzech podejrzewanych. 19-letni Tomasz K. został zatrzymany tuż po tym jak posłużył się w sklepie skradzioną kartą. W dalszej kolejności policjanci z komisariatu w Wesołej zatrzymali kolejne dwie osoby, zabezpieczyli portfel i pociętą kartę. W efekcie 19-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia, w przyszłości odpowie jeszcze najprawdopodobniej za wykroczenie kradzieży.

Do komisariatu zgłosił się pokrzywdzony w wyniku kradzieży Łupem złodziei padł portfel z dokumentami, między innymi była tam karta bankomatowa. Mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy, że od momentu zdarzenia odnotowano już transakcje jego kartą.

Niedługo później policjanci z Rembertowa zatrzymali 19-letniego Tomasza K., który przy pomocy tej karty dokonał zakupów. Reszta należała do kryminalnych z Wesołej . W ich ręce kolejno wpadli dwaj nastolatkowie, którzy podejrzewani byli o współudział w przestępczym procederze. Policjanci odnaleźli portfel oraz zabezpieczyli fragmenty pociętej karty bankomatowej.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia 19-latkowi zarzutu przywłaszczenia. W niedługiej przyszłości zostanie rozstrzygnięta również kwestia wykroczenia kradzieży.

jw