Pijani rodzice opiekowali się 4-miesięcznym dzieckiem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice opiekowali się 4-miesięcznym dzieckiem

Data publikacji 02.11.2016

Zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia w związku z ciążącym na nich obowiązkiem opieki usłyszeli zatrzymani przez policjantów z Ursusa rodzice 4-miesięcznego chłopca. Badanie alkomatem wykazało, że matka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie, a ojciec ponad promil. Dodatkowo 45-latek był poszukiwany. O dalszych losach chłopca zadecyduje sąd.

Kilka minut przed godz. 1.00 w nocy funkcjonariusze z Ursusa zostali wezwani do interwencji przy ulicy Ryżowej. Policyjny patrol już po chwili był na miejscu. W lokalu zastali dwoje dorosłych osób oraz 4-miesięcznego chłopca. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letnia matka dziecka ma 2,5 promila alkoholu w organizmie, a ojciec ponad promil.

Chłopiec trafił do Domu Małego Dziecka. Pijani rodzice zostali zatrzymani. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za kradzieże. Dochodzeniowcy, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili rodzicom zarzut za narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia w związku z ciążącym na nich obowiązkiem opieki. O całym zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili sąd rodzinny.

ew/aw