Patrolowcy odzyskali skuter, zatrzymali dwóch podejrzanych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Patrolowcy odzyskali skuter, zatrzymali dwóch podejrzanych

Data publikacji 03.11.2016

Patrlowcy obejrzeli jeden monitoring, potem dotarli do drugiego nagrania, a na koniec, dzień po zgłoszeniu kradzieży skutera, zatrzymali obu sprawców i odzyskali łup. Najpierw na ulicy rozpoznali 21-letniego Pawła K. Niedługo później w miejscu, gdzie ukryty był skuter, zatrzymali 18-letniego Patryka K. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży.

Do komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży skutera. Wiadomo było, że w okolicy zdarzenia jest monitoring. Zainteresowali się nim patrolowcy. Z nagrania wynikało, że po kradzieży sprawcy weszli do pobliskiego sklepu monopolowego. Tam zapis kamer był już bardzo wyraźny. Dzięki temu policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego posiadali już bardzo szczegółowe informacje na temat sprawców.

Niedługo później podczas pełnienia służby zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jednego ze złodziei. 21-letni Paweł K. został zatrzymany. Przyznał patrolowcom, że faktycznie wspólnie z bratem dokonali kradzieży. Wskazał też miejsce gdzie znajduje się skuter. Była to piwnica jednego z bloków. Po zabezpieczeniu skradzionego łupu policjanci w mieszkaniu zatrzymali 18-letniego Patryka K. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel.

W wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzono materiał dowodowy i na jego podstawie obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży. Skuter powrócił do prawowitego właściciela.

ea/jw

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym