Zatrzymany za włamania do samochodów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za włamania do samochodów

Data publikacji 03.11.2016

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Robert K. jest podejrzany o włamamie do zaparkowanych na terenie dzielnicy pojazdów. Jego łupem padły m.in. pozostawione torby z zawartością laptopów, książek, broszur. Pokrzywdzeni straty oszacowali łącznie na ponad 11 tys. złotych. 30-latek odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu prowadzili działania wymierzone w przestępczość przeciwko mieniu. Podczas akcji zatrzymali 30-letniego mieszkańca Warszawy podejrzewanego o włamania do pojazdów.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie ma na swoim koncie sześć włamań, które miały miejsce na początku października na terenie Mokotowa. Tam sprawca po uszkodzeniu zamka w drzwiach lub wybiciu szyby dostawał się do wnętrza pojazdu, skąd kradł przedmioty, które przedstawiały dla niego jakąkolwiek wartość.

Robert K. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mężczyzna może mieć na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Za włamania odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

jb/ij