Aresztowany na 3 miesiące za ciężkie uszkodzenie ciała - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany na 3 miesiące za ciężkie uszkodzenie ciała

Data publikacji 07.11.2016

Dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy doszło do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała. Do zdarzenia doszło na początku października br. w przejściu podziemnym. Z ustaleń wynika, że sprawca podczas kłótni i szarpaniny z pokrzywdzonym, zepchnął go ze schodów powodując u niego obrażenia ciała. Nieprzytomny mężczyzna został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Okazało się, że Konrad L. był już karany za podobne przestępstwo i w maju br. opuścił więzienne mury. Po usłyszeniu zarzutu w warunkach recydywy, 35-latek trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli, uzyskali informację, że w przejściu podziemnym doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami, w wyniku której sprawca zepchnął ze schodów pokrzywdzonego. Ten trafił nieprzytomny do szpitala z obrażeniami ciała. Do zdarzenia doszło w październiku br. przy ulicy Wolskiej. Wnikliwe ustalenia mundurowych doprowadziły ich do ustalenia mężczyzny podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała. W chwili interwencji, mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu, podjął próbę ucieczki. Po kilku minutach krótkiego pościgu 35-latek został zatrzymany. Okazało się, że Konrad L. był już wcześniej karany za podobne przestępstwo i w maju br. opuścił zakład karny. 35-latek trafił do policyjnej celi.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy i przekazali podejrzanego w ręce prokuratora. Konrad L. usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała w warunkach recydywy. Decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz może grozić mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

ms/ij

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym