Złamał sądowy zakaz i przewoził papierosy z kontrabandy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złamał sądowy zakaz i przewoził papierosy z kontrabandy

Data publikacji 07.11.2016

1000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i zatrzymany obywatel Armenii to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. W samochodzie, którym poruszał się 26-latek, funkcjonariusze znaleźli ukryte paczki papierosów. Nielegalny towar został zabezpieczony. Szczegółowa kontrola wykazała, że 26-latek kierował pojazdem mimo sądowego zakazu. Śledczy przedstawili już podejrzanemu zarzuty posiadania i przenoszenia papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego oraz niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Działania operacyjnych z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy doprowadziły do zabezpieczenia 1000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek kilka minut po 21.00 przy ul. Kijowskiej. Policjanci zatrzymali w tej sprawie obywatela Armenii. Mężczyzna był doskonale znany policjantom.

Czujność i zawodowe doświadczenie pozwoliło operacyjnym na znalezienie w samochodzie 26-latka papierosów pochodzących z kontrabandy. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało również, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 30 sierpnia 2018 roku. Na poczet przyszłych grzywien operacyjni zabezpieczyli od 26-latka ponad 6 tys. złotych.

Obywatel Armenii został zatrzymany. Śledczy z północnopraskiej komendy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzuty posiadania i przenoszenia papierosów bez polskich znaków akcyzy, będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

ea/po

  • Zabezpieczone nielegalne papierosy