Noś odblaski z Wuzetkiem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Noś odblaski z Wuzetkiem

Po raz kolejny policjantka ze Smokiem Wuzetkiem odwiedziła dzieci. Tym razem wspólnie udali się do Przedszkola Nr 4 w Błoniu. Najmłodsi obejrzeli film edukacyjny „Z Wuzetkiem bezpiecznie na drodze”. Widok smoka w przedszkolu przyniósł dużo radości. Wuzetek rozdał dzieciom elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność pieszych na drodze.

Powiat Warszawski Zachodni przy udziale Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Starych Babicach, Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego w Błoniu, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim oraz Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem” zrealizował projekt w postaci filmu edukacyjnego dla dzieci „Z Wuzetkiem bezpiecznie na drodze”. Głównym bohaterem filmu jest smok Wuzetek, który prezentuje najmłodszym prawidłowe zachowania na drodze.

Premiera filmu odbyła się w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie. Tym razem Wuzetek i policjantka z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego udali się do Przedszkola Nr 4 w Błoniu. Dzieci obejrzały film „Z Wuzetkiem bezpiecznie na drodze”. W filmie zielony smok przypomina najmłodszym o zasadach prawidłowego poruszania się po drodze. Każde dziecko dostało od Wuzetka odblask mający za zadanie zwiększyć widoczność pieszych na drodze.

Policjantka uczuliła najmłodszych, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypomniała, że odblaski należy umieszczać w widocznym miejscu na ubraniu lub plecaku. Dzieci usłyszały, że należy poruszać się po chodniku, a w przypadku gdy go nie ma, lewą stroną drogi. Widok smoka w przedszkolu przyniósł dużo radości.

Trwa cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, podczas których policjanci wspólnie z powiatową maskotką będą uczyć dzieci bezpiecznych zachowań na drodze. Na wizytę policjantki i jej zielonego kolegi Smoka Wuzetka czekają już kolejne grupy przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu warszawskiego zachodniego.

/md/

Ładowanie odtwarzacza...