Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trafił do aresztu po tym, jak zaatakował współlokatora nożem

Data publikacji 29.11.2016

Policjanci z komisariatu kolejowego po otrzymaniu informacji od funkcjonariuszy z Targówka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 19-latka. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 20-letni Patrick O. upomniał się o spłatę długu od swojego współlokatora. Podczas sprzeczki 19-latek został ugodzony nożem w plecy. Na wniosek prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Łojewskiej. Z ustaleń policjantów prowadzących tą sprawę wynika, że Patrick O. upomniał się o dług od swojego młodszego współlokatora. Pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki i „ostrej” wymiany zdań. W pewnej chwili Patrick O. ugodził nożem w plecy 19-latka, a następnie uciekł. Pokrzywdzony sam wezwał pogotowie i Policję. Ci byli na miejscu już po kilku minutach. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy tego zdarzenia. Komunikat zawierający rysopis napastnika trafił do wszystkich jednostek policji w garnizonie stołecznym. Funkcjonariusze szczególną kontrolą objęli ciągi komunikacyjne oraz dworce kolejowe. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna będzie chciał wrócić do miejsca zamieszkania. Dzięki sprawnym i trafnym ustaleniom policjantów z Targówka oraz natychmiastowej reakcji na informację funkcjonariuszy z komisariatu kolejowego, 20-latka zatrzymano na Dworcu Wschodnim. Mundurowi zabezpieczyli również nóż, który posłużył Patrickowi O. do popełnienia tego przestępstwa.

Po przesłuchaniu wszystkich osób mogących mieć informacje w tej sprawie i zebraniu materiałów dowodowych policjanci doprowadzili Patricka O. do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut, iż działając w zamiarze bezpośrednim usiłował spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu realnie zagrażający życiu 19-latka. Na wniosek prokuratora oraz śledczych z Targówka sąd rejonowy zastosował trzymiesięczny areszt wobec mężczyzny. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

po