W grodziskiej komendzie gościliśmy kadetów z Niemiec - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W grodziskiej komendzie gościliśmy kadetów z Niemiec

Data publikacji 02.12.2016

W ubiegłym tygodniu w grodziskiej komendzie gościliśmy kadetów ze Szkoły Policji w Niemczech. Wizyta realizowana była w ramach programu Erasmus+. Podczas czterodniowego spotkania stażyści poznawali strukturę organizacyjną naszej jednostki, wizytowali poszczególne wydziały i poznawali ich zadania. Razem z grodziskimi policjantami uczestniczyli także w odprawie służbowej, w zajęciach na strzelnicy i wykonywaniu codziennych policyjnych obowiązków.

Dwójka kadetów ze Szkoły Policji z Niemiec  i ich opiekun rozpoczęła swoją wizytę w grodziskiej komendzie we wtorek. Stażyści zostali powitani przez Komendanta Powiatowego Policji- mł. insp. Dariusza Lubańskiego. Przez cztery dni pod czujnym okiem policjantki z Zespołu Wykroczeń mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy z różnych wydziałów naszej jednostki.

Po zapoznaniu ze strukturą organizacyjną komendy stażyści poznawali zadania poszczególnych wydziałów. Policjant Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zapoznał ich z procedurami i dokumentacją prowadzoną w swojej komórce organizacyjnej oraz pracą funkcjonariuszy pionu kryminalnego. O swoich zadaniach, a szczególnie daktyloskopii, opowiedział im też technik kryminalistyki. Nasi goście mieli również okazję uczestniczyć jako obserwatorzy w służbie policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz interwencjach przeprowadzanych przez dzielnicowych. Poznali też uzbrojenie polskiej Policji, uczestnicząc w zajęciach na strzelnicy. Zasady pracy grodziskich policjantów kadeci mogli poznać także podczas odprawy służbowej. Jednym z jej elementów była prezentacja przedstawiona przez naszych zagranicznych gości. Policjantka zaprezentowała im również stanowisko kierowania i pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz centrum monitoringu miejskiego, zlokalizowane w budynku komendy.

Wizyta kadetów z Berlina w grodziskiej komendzie pozwoliła na wymianę doświadczeń w zakresie policyjnej służby w obu krajach i szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjanci dostrzegli wiele różnic, ale jedno pozostało wspólne- zadaniem funkcjonariuszy jest niesienie pomocy i likwidowanie zagrożeń występujących w terenie ich działania.  

kz/ij