Akcja "DOJRZAŁY PIESZY" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "DOJRZAŁY PIESZY"

Data publikacji 28.12.2016

Stołeczni policjanci prowadzą działania profilaktyczno – edukacyjne pod nazwą „DOJRZAŁY PIESZY”. Akcja potrwa od 12 grudnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku i skierowana jest do osób, które przekroczyły 60-ty rok życia. Jej celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem „seniorów”. Podczas organizowanych spotkań funkcjonariusze przypominać będą o prawidłowych zachowaniach na drodze.

Okres jesienno-zimowy to wzrost zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza dla osób starszych. W tym czasie występuje znaczne pogorszenie widoczności spowodowane wcześniej zapadającym zmrokiem, częstymi opadami deszczu i śniegu. Osoby dojrzałe, z uwagi na swój wiek, nabytą wiedzę i doświadczenie życiowe są świadomymi, rozważnymi, przewidującymi a przede wszystkim odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Jednak z analizy zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie garnizonu stołecznego wynika, że wśród ofiar wypadków drogowych, najwięcej ginie osób powyżej 60-go roku życia. W 2015 roku osoby z tej grupy wiekowej uczestniczyły w 20% zdarzeń drogowych, natomiast stanowiły aż 38% ofiar śmiertelnych. Od stycznia do końca listopada 2016 roku liczba wypadków z udziałem „seniorów” wyniosła 19%, a śmiertelność ukształtowała się na poziomie 37%.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, przy wsparciu innych jednostek i komórek organizacyjnych KSP, przeprowadzą od 12 grudnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku działania profilaktyczno – edukacyjne na terenie garnizonu stołecznego. Celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób, które przekroczyły 60-ty rok życia, jak i tych zbliżających się do tego wieku. Podczas organizowanych spotkań funkcjonariusze przypomną o prawidłowych zachowaniach oraz o niebezpieczeństwach występujących w ruchu drogowym. 

rr

"Dojrzały Pieszy"  - spotkanie z uczestnikami Uniwersytetu III Wieku - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

"Dojrzały Pieszy" tematem spotkania na Uniwersytecie III Wieku w Piasecznie