Zatrzymany w pościgu miał przy sobie skradziony łup - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w pościgu miał przy sobie skradziony łup

Data publikacji 13.12.2016

Policjanci ze stołecznej drogówki na terenie Bemowa zatrzymali podczas pościgu kierującego chryslerem. Z informacji jakie posiadali mundurowi wynikało, że mężczyzna najprawdopodobniej dokonał kradzieży paliwa. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za kierowcą. Po kilkunastu minutach 33-latek był już w ich rękach. Wewnątrz pojazdu Marcin P. posiadał plastikowe bańki z paliwem, pochodzącym z kradzieży z terenu kilku stacji paliw. Funkcjonariusze z Bemowa przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży ponad 200 litrów paliwa na łączną kwotę ponad 1000 złotych. 33-latek usłyszał zarzut w warunkach recydywy. We wrześniu Marcin P. opuścił więzienne mury, gdzie spędził łącznie 12 lat kary pozbawienia wolności.

W miniony piątek w trakcie służby na terenie Bemowa, policjanci Sekcji Wypadkowej WRD uzyskali informację, że kierujący chryslerem najprawdopodobniej dokonał  kradzieży paliwa. Widząc jadący pojazd policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu.  Kierujący chryslerem nie zatrzymał się mimo sygnałów dawanych przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, używając sygnalów dźwiękowych i błyskowych.

Kierowca, widząc że nie ma możliwości dalszej kontynuacji jazdy zatrzymał pojazd,  jednak nie zamierzał go opuścić. Został szybko obezwładniony przez stołeczny patrol drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy, a wewnątrz pojazdu posiada plastikowe bańki z  paliwem pochodzącym z kradzieży z kilku stacji paliw.

Marcin P. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Odzyskane paliwo zostało zabezpieczone. Dalej sprawą zajęli się policjanci z komisariatu na Bemowie. W trakcie  gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że 33-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i w zakładzie karnym przebywał łącznie 12 lat. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania 33-latek przyznał się do zarzucanego czynu, który usłyszał w warunkach recydywy. Decyzją prokuratora Marcin P. został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

ms/rr

  • Zatrzymany w pościgu miał przy sobie skradziony łup
  • Zatrzymany w pościgu miał przy sobie skradziony łup
  • Zatrzymany w pościgu miał przy sobie skradziony łup