Drużynowy sukces stołecznych szachistów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drużynowy sukces stołecznych szachistów

Data publikacji 18.12.2016

W Ministerstwie Rozwoju w Warszawie, rozegrane zostały II Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w szachach błyskawicznych oraz w szachach szybkich. W turnieju wystartowało w sumie 192 zawodników. Znakomita postawa szachistów policjantów z jednostek podległych Komendzie Stołecznej Policji w konkurencji szachów błyskawicznych przyczyniła się do zajęcia III miejsca i zdobycia brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej.

W turnieju szachów błyskawicznych wystartowało 91 uczestników, w tym dwóch posiadających tytuł arcymistrza szachowego - byłych wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski Seniorów i reprezentantów Polski na Olimpiadach Szachowych oraz innych najpoważniejszych imprezach szachowych na całym świecie. W turnieju szachów szybkich wystartowało natomiast 101 uczestników, w tym tych samych dwóch posiadających tytuł arcymistrza szachowego.

Na dystansie dziewięciu rund turnieju miało miejsce szereg zaskakujących rozstrzygnięć a nawet doszło do kilku niespodzianek. Jedną z nich było w II rundzie nieoczekiwane zwycięstwo policjanta z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I asp. sztab. Krzysztofa Celmer nad posiadającym czwarty najwyższy ranking w turnieju, posiadającym tytuł mistrza Łukaszem Dworakowskim. Ostatecznie tytuł Mistrza Polski wywalczył arcymistrz Jacek Gdański reprezentujący Centralę ZUS.

Znakomita postawa szachistów policjantów z Komendy Stołecznej Policji w konkurencji szachów błyskawicznych przyczyniła się do zajęcia III miejsce i zdobycia brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej.  Zwycięzcami zostali przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej.

Oba turnieje, jak przystało na rangę Mistrzostw Polski Administracji Publicznej,  rozegrane zostały w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze.

rsz/ij

  • Drużyna szachistów z KSP: od lewej: asp. sztab. Krzysztof Celmer z KRP Warszawa I, asp. Dariusz Cyra z KRP Warszawa II, asp.sztab. Andrzej Skolimowski z KRP Warszawa I i sierż. sztab. Krzysztof Grabara z KP Ursynów.
  • Dwóch najlepszych reprezentantów KSP - z lewej sierż. sztab. Krzysztof Grabara z KP Warszawa Ursynów, z prawej asp. sztab. Krzysztof Celmer z KRP Warszawa I.