Policyjne prelekcje o odpowiedzialności prawnej młodzieży - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne prelekcje o odpowiedzialności prawnej młodzieży

Data publikacji 20.12.2016

Cykl spotkań dotyczących odpowiedzialności prawnej młodzieży zorganizowali policjanci z zespołu prewencji kryminalnej z mokotowskiej komendy. Spotkania miały na celu uświadomienie uczniom, że wszelkie zachowania przestępcze mogą zakończyć się przed sądem.

Kilka dni temu policjantka z mokotowskiej komendy spotkała się z uczniami w Zespole Szkół nr. 79 mieszczącej się przy ul. Wiertniczej 26. Funkcjonariusze zorganizowali w tej szkole cykl spotkań dla wszystkich szóstoklasistów. Wiodącym tematem spotkania była odpowiedzialność prawna i karna nieletnich, zarówno tych odpowiadających za czyny karalne przed sądem rodzinnym do ukończenia 17-ego roku życia, a także tych, którzy odpowiadają już jako dorośli po ukończeniu 17 lat przed sądem karnym.

Szczególną uwagę zwróciła na przestępstwa popełniane w tzw. cyberprzestrzeni. Prelekcje przeprowadzone przez mł. asp. Martę Bejer spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, a także kadry pedagogicznej, która również była obecna podczas zajęć.

jb/ij