Święta na warszawskich drogach - podsumowanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święta na warszawskich drogach - podsumowanie

Data publikacji 27.12.2016

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy. Od piątku do poniedziałku na stołecznych drogach doszło do 201 kolizji oraz 15 wypadków drogowych, w których dwie osoby poniosły śmierć a 14 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych kierujących. Pomimo zakończenia świątecznych działań funkcjonariusze nadal będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujacych i dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Okres świąt to dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze KSP od minionego piątku do poniedziałku dbali o bezpieczeństwo na stołecznych ulicach, zapewniali między innymi płynność ruchu wyjazdowego i wjazdowego oraz kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących.

W ciągu świątecznych dni na drogach Warszawy doszło do 15 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 14 zostało rannych. Doszło również do 201 kolizji drogowych. Niestety policjanci ujawnili również 12 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Mimo że świeta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również przemieszczających się ulicami miasta. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski nośmy na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

rr